We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Bonzo. Live 1980​-​85

by Cytrus

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      €7 EUR  or more

     

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.

about

Koncertowa wersja historii jednej z najciekawszych polskich grup rockowych lat 80.! „Bonzo” to kompletny zapis porywającego koncertu Cytrusa z festiwalu w Jarocinie w 1985 roku, uzupełniony o niepublikowane nagrania z wcześniejszych lat. Jeszcze jedna okazja, by oddać się nocnej tęsknicy i by polała się bycza krew...
Cytrus w pierwszej połowie lat 80. był zespołem rozpoznawalnym i chętnie słuchanym. Nagrania grupy pojawiały się regularnie w radiu, a muzycy występowali na scenach w całej Polsce. O randze zespołu na ówczesnej scenie najlepiej świadczy fakt, że mimo braku jakichkolwiek nagrań płytowych, w 1985 roku publiczność w Jarocinie domagała się głośno i wyraźnie wykonania „Byczej krwi” – którą muzycy zamknęli swój jarociński występ i w zasadzie... swoją działalność. Teraz ten jarociński występ ukazuje się w całości na płycie, wzbogaconej o wcześniejsze zachowane materiały koncertowe zespołu – w tym dwa unikatowe utwory z festiwal Pop Session 1980. To brawurowa mieszanka progresywnych, instrumentalnych popisów z hard-rockowymi inklinacjami muzyków.
„Bonzo”prezentuje niepublikowany w zdecydowanej większości wcześniej materiał, zremasterowany z oryginalnych taśm. Album uzupełnia wydane wcześniej przez GAD Records płyty ze studyjnymi nagraniami zespołu – instrumentalnymi („Trzecia łza od słońca”) i wokalnymi („Raj utracony”).

credits

released April 29, 2022

Andrzej Kaźmierczak –g
Marian Narkowicz –viol, fl
Waldemar Kobielak –bg
Andrzej Kalski –dr (1, 2)
Kazimierz Barlasz –voc (5, 6)
Zbigniew Kraszewski –dr (3-6)
Józef Masiak –voc (7-15)
Leszek Ligęza –dr (7-15)

license

all rights reserved

tags

about

GAD Records Sosnowiec, Poland

contact / help

Contact GAD Records

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Bonzo. Live 1980-85, you may also like: